Ізоляція водопритоку в свердловинах

You are here

В даний час більшість родовищ нафти і газу знаходяться на пізній стадії розробки і характеризуються високим ступенем обводнення продукції і низькою нафто-   або газовіддачею. У зв'язку з цим дуже актуальним є питання обмеження водпритоку у видобувних свердловинах.

Для ефективного виконання робіт з ізоляції водопритоку перш за все необхідні точні дані про зону і тип водопритоку. Якщо ці дані відсутні, то проводяться геофізичні дослідження метою яких є отримання даних про характер водотоку. Після інтерпретації наявних каротажних даних і детального аналізу інформації по свердловині фахівцями компанії «Регіон» розробляється концепція проведення гідроізоляційних робіт. Як правило, перед вибором технології проведення робіт фахівцями компанії також проводяться лабораторні дослідження керну або шламу.

В арсеналі компанії є ряд технологій, які добре зарекомендували себе на українських і зарубіжних родовищах. Серед них селективні цементні водоізолюючі розчини, полімерні тампонажні матеріали селективної дії на базі кремній-органічних сполук, звичайні цементні розчини для відсікання водоносних пропластків та ін.

Методика проведення робіт з ізоляції істотно залежить від конкретної технології, проте схема проведення робіт як правило наступна:

  • Заздалегідь приготовлений на поверхні селективний водоізолюючий розчин закачують в інтервал перфорації;
  • Свердловина закривається на час застигання розчину (1-3 доби);
  • Потрапляючи у водоносні канали розчин твердне і блокує їх, в той час як в каналах, по яких здійснюється приплив вуглеводнів, розчин залишається рухливим, внаслідок чого легко виноситися пластовим флюїдом.
Працьовитість - душа всякої справи і запорука добробуту.
Чарльз Діккенс