Гідророзрив пласта

Група компаній "Регіон" виконує повний спектр послуг з гідророзриву пласта (ГРП), включаючи:
● звичайний ГРП із закріпленням створеної тріщини проппантом;● соляно-кислотний розрив (СКР), який застосовується в карбонатних колекторах. За рахунок хімічної реакції кислотного складу з поверхнею тріщини утворюються проводяться канали, які залишаються після зняття тиску нагнітання (Не рекомендується до застосування в "м'яких" колекторах і колекторах з високим вмістом глини);● кислотний ГРП (КГРП). Застосовується в карбонатних колекторах. Метою є створення системи провідних каналів що відгалужуються від основної тріщини;● ГРП із застосуванням рідин на вуглеводневій основі;● ГРП з використанням пінної рідини. Застосовується в колекторах з низьким пластовим тиском. Для проведення, крім звичайного обладнання, необхідного для виконання ГРП, залучаються високопродуктивні азотні установки.
ГРП являє собою нагнітання в пласт флюїдів зі швидкістю і тиском, досить високими для того, щоб викликати утворення тріщин в колекторі. Після початкового ініціювання тріщини в пласт нагнітається у вигляді пульпи проппант, який продовжує утримувати тріщину в розкритому стані після зняття тиску нагнітання. Тріщина, заповнена проппантом, створює вузький, але високопровідний канал для припливу пластових флюїдів. При типовій ширині каналу 2-3 мм (для колектора з низькою проникністю), його довжина може досягати декількох сотень метрів. 
Створення такого високопроникного каналу дозволяє:
● поліпшити продуктивність свердловини за рахунок обходу початкового ушкодження призабійної зони пласта;● збільшити області дренування;● збільшити видобувні запаси.
Таким чином ГРП не змінює проникність даного пласта, а скоріше створює канал для контакту пластових флюїдів і стовбура свердловини. Група компаній "Регіон" має повний комплекс обладнання для гідророзриву пласта, а також парк кислотостійких ємностей загальним обсягом понад 400 м 3 , що не має аналогів в Україні.