У структурі компанії функціонує лабораторія гідродинамічних випробувань пласту.
Лабораторія здійснює розробку і пропонує дизайн-проекти наступних інтенсифікаційних робіт:
● Обмеження водопритоку (у тому числі селективної дії) в експлуатованих свердловинах, ліквідація заколонних перетоків;● Обмеження піскопроявлень в ході експлуатації свердловини;● Гідророзрив пласту із закріпленням створеної тріщини проппантом;● Соляно-кислотний розрив пласту;● Кислотна обробка призабійної зони пласту, в тому числі селективна кислотна обробка при експлуатації декількох продуктивних горизонтів;● Піно-кислотна обробка з використанням азотної установки;● Гідропіскоструминна перфорація на ГНКТ (НКТ).
Складовою частиною лабораторії гідродинамічних випробувань пласту є хіміко-технологічна лабораторія. У лабораторії досліджуються перспективні матеріали і розробляються технології їх впровадження, відбувається вивчення властивостей продуктивних пластів на основі кернового і шламового матеріалу, перевіряється сумісність розчинів, що використовуються, з пластовими флюїдами, здійснюється технологічний супровід польових робіт.
У лабораторії розроблена і створена власна установка, що дозволяє моделювати фільтраційні процеси в пористих середовищах. На установці вивчаються властивості реагентів для селективної гідроізоляції і гідрофобізації обводнених пластів, властивості відхиляючих систем для матричних кислотних обробок і рідин, що використовуються при гідророзриві пласта, в'язкоеластичних поверхнево-активних речовин. З її допомогою проводиться аналіз моделей робочих рідин і оптимізується їх склад і технології їх закачування у пласт.
У нашій лабораторії проходять випробування і ретельно відбираються:
● Інгібітори корозії, що захищають свердловинне обладнання;● Взаємні розчинники, що перешкоджають утворенню жорстких емульсій в пласті;● Комплексоутворювачі, що запобігають утворенню водонерозчинних солей і гідрооксидів тривалентного заліза;● Поверхнево-активні речовини, що поліпшують винос продуктів реакції кислотного розчину з породою;● Інгібітори набухання глин, що перешкоджають утворенню кристалогідратів.
У польових умовах хіміко-технологічна лабораторія здійснює:
● Аналіз і контроль якості хімічних компонентів, що використовуються;● Приготування лабораторних зразків робочих рідин на місці проведення робіт, аналіз їх властивостей на відповідність вимогам програми робіт.● Аналіз і контроль якості робочих рідин під час приготування і безпосередньо перед закачуванням в свердловину.● Аналіз відпрацьованих рідин після проведення робіт.
Польова хімічна лабораторія оснащена сучасними портативними приладами,що дозволяють проводити дослідження в'язкості і щільності робочих розчинів, а також визначати хімічний склад пластової і технічної води. Устаткування оснащене відповідним програмним забезпеченням і має можливість передачі інформації на комп'ютер. Всі наші прилади сертифіковані і регулярно проходять перевірку в сертифікованих метрологічних лабораторіях.
Склад обладнання польовий лабораторії:
1. Портативний спектрофотометр DR 2800 (виробник-HACH-Lange, Німеччина) з комплектом атестованих розчинів. Прилад призначений для високоточного визначення хімічного складу води.
2. Віскозиметр OFITE 900. Прилад призначений для вимірювання динамічної в'язкості рідких розчинів при різних температурах. Програмне забезпечення ORCADA дозволяє проводити дослідження цементних розчинів.
3. РН - метр-кондуктометр SX723. Прилад дозволяє з високою точністю виконувати вимірювання рН, провідність, солоність і температуру водних розчинів.
4. Блендер Bosch з нижнім розташуванням ножів.
5. Водяна баня, що дозволяє досліджувати властивості матеріалів при підвищених температурах.
6. Комплект ареометрів АОН-1 (від 850 до 1850 кг / м 3 ).7. Електронні лабораторні ваги ASIS D-1000.